Co je náměsíčnost?

Co to znamená, když se řekne, že je někdo náměsíčný? Jak se to projevuje? Co to způsobuje? Je náměsíčnost nemoc? Jak se tohoto jevu zbavit?

Náměsíčnictví (neboli somnambulismus) klasifikujeme jako poruchu spánku. Je to stav porušeného vědomí, v němž jsou kombinovány fenomény spánku a bdělosti. Projevuje se tak, že jedinec, který již usnul, najednou vstane z postele a prochází se. Někdy to nemusí být ani procházení se, ale například sedání si na postel. Jsou ale lidé, kteří se v náměsíčnosti jdou i vysprchovat. Někteří se jdou „jen“ projít po bytě a pak uléhají zpátky do postele, jiní mají tendence jít ven z bytu. Nebezpečné je, pokud míří na balkon nebo někam do ulic.

Nejčastěji se somnambulismus děje v první třetině noci. Takový člověk má jen nízkou úroveň vědomí, reaktivity a motoriky. Obličej náměsíčného je většinou strnulý. Náměsíčný člověk nereaguje na ostatní, např. na jejich pobídky, aby šel spát. Probuzení v tomto stavu je většinou obtížné. Pokud se člověk z náměsíčnosti probere, je dezorientovaný a neví, kde je, ani co se s ním děje. Stane-li se to, je důležité jedince uklidnit a dopravit zpět do postele. Člověk si ale nejčastěji ve stavu somnambulismu jde lehnout sám a po probuzení si většinou na tyto epizody nepamatuje. Riziko náměsíčnictví spočívá především v možnosti úrazu.

Výskyt náměsíčnosti

Náměsíčnost se vyskytuje především u dětí. Různé studie a průzkumy ukazují na to, že 10 - 30% dětí mělo alespoň jednou za život náměsíčné chození. U dětí není třeba se tímto jevem příliš znepokojovat. Často vymizí tato porucha spánku sama. Rodič by ovšem měl uhlídat bezpečnost dítěte. To znamená znemožnit vstup na balkon a možnost odchodu z bytu.

Somnambulismus je vážnější, pokud přetrvá do dospělosti, nebo pokud v dospělém věku začne. Alespoň jednu epizodu chození ve spánku má 1 - 7% dospělých. Opakuje-li se to u dospělých častěji, může to ukazovat na užívání drog či na nějakou neurologickou poruchu. V tomto případě by měl jedinec navštívit odborníka.

Lze léčit náměsíčnost?

Jak jsme již uvedli výše, nespavost se u dětí často upraví sama. Vhodné je to podpořit kvalitním odpočinkem, relaxací či meditací. Vhodné je celkově upravit spánkové návyky tak, aby jedinec netrpěl spánkovou deprivací. Účinky má také opakování krátkých denních spánků - ty snižují množství pomalovlnného spánku v noci.
Ovšem pokud náměsíčnost přetrvává i v dospělém věku, je žádoucí to konzultovat s lékařem.

 

Máte zkušenosti s náměsíčností?

Co je náměsíčnost? patří do témat
 • víra 10.10.2017 18:28:53

  Jmenuji se víra, nemůžu to vysvětlit, ale musím sdílet svou radost a štěstí se světem, nevím, jak mi baba EGBO pomohla při návratu svého manžela. Byl jsem frustrovaný za poslední dva roky, když mé dvě děti žily bez mého manžela, který překvapivě odešel domů s dívkou. Jednoho věrného dne přijela můj přítel a já jsem jí vyprávěla o situaci, v níž jsem v posledních dvou letech, pak mi řekla o Dr. Egbo, že je velmi silný člověk, zpočátku jsem jí nikdy nechtěl věřit, protože jsem strávil hodně na různých místech, ale přesvědčila mě, abych to zkusila, takže nemám na výběr, protože opravdu potřebuju můj manžel zpátky. Takže jsme kontaktovali Dr. Egba, který mi řekl, co jsem potřeboval, což jsem pochyboval. Největší radostí ve mně dnes je, že doktor Egbo byl schopen vrátit mému manžela zpátky ke mně a nyní žijeme šťastně jako nikdy předtím. Díky vám můj krásný otec.
  prosím, pokud mátejakýkoliv druh problému,doporučuji vám, abyste hokontaktovali na jehosoukromém e-mailudregbosolutioncenter@gmail.com. díky moc, pane, toto jejediný způsob, jak tě mohuocenit a budu vždycky o toběříkat světu, děkuji vám,pane.
  on také zmínil o jiných problémech, které je schopen řešit lidem obecně jako např.
  (1) Pokud chcete, aby vaše ex zpět
  (2) pokud máte vždy špatné sny.
  (3) Chcete být povýšeni ve své kanceláři.
  (4) Chcete, aby ženy / muži běhali po vás.
  (5) Pokud chcete dítě.
  (6) Chcete být bohatí pro vaše podnikání
  (7) Chcete, aby byl váš manžel / manželka vázán
  navždy tvoje.
  (8) Pokud potřebujete finanční pomoc.
  (9) Bylinná péče
  (10) Pokud nemůžete uspokojit svou ženu
  sexuální touha nebo
  nízká chyba akce.
  (11) jestliže vaše menstruace odmítají přijet
  den v něm
  předpokládat nebo přetečení.
  (12) pokud vaše práce odmítá platit vám, lidé
  díky vám ETC. prosímkontaktujte Babu za pomoc naadresedregbosolutioncenter@gmail.com

 • Nevím co dělat Péťa 22.06.2017 13:19:46

  Dobrý den, nevím jestli je to náměsíčnost nebo ne ale často se mi stává že jdu spát,v noci se probudím a stojím vedle postele, vidím sama sebe jak ležím na posteli a spím.
  Chodím po baráku a pozoruji jak všichni spí, někdy je chci vzbudit ale nejde to... Neslyší mě a nevnímají mě...
  Pak se mi udělá černo před očima a vzbudím se. Nevím co mám dělat.. nevíte někdo nějakou radu?

  • Re: Nevím co dělat kiki 22.07.2017 13:34:36

   je to asi sen

 • naměsíčnost tom 28.06.2017 20:20:10

  Je mi dvanáct a jsem asi měsíční protože se mi sami otevírá okno předtím když jsem byl malý tak jsem čůral do ledničky takže otevírám okno jo nebo ne

 • alkohol Petra 09.08.2010 06:46:49

  Dobrý den, nevím zda to má něco společného s náměsíčností ale můj přítel když se víc napije a pak usne tak se v noci vzbudí a jde na záchod ale pokaždé jde někam jinam a já ho nahánim po bytě a nevíme jak se toho zbavit pije výjimečně ale když se napije tak se to stává a ráno si to vůbec nepamatuje a přitou se mnou i mluví. Už nás napadla i hypnoza ale moc tomu nevěřim, nemá někdo podobnou zkušenost?

  • Re: alkohol Hynek 20.10.2015 18:22:30

   Přátelé, všichni co tady píšete o "náměsíčnosti" po požití alkoholu, tohle není náměsíčnost, to je porucha spojená s konzumací alkoholu. Stávalo se mi to taky. Močil jsem ve spaní na kamarádku, jindy kamarádovi na koberec, jindy někam do odpadkového koše a stačilo toho vypít málo a nikdy jsem si nic nepamatoval. Začalo to najednou, po letech pohodlné rekreační konzumace alkoholu a stávalo se to stále častěji. Jenže alkohol je jednou z tvrdších drog (i když se o něm běžně tak nemluví) a dopady dlouhodobé konzumace se časem někde projeví. No a v našem/vašem případě je to právě močení tu a tam bez pamatování si toho proč a že vůbec. Co jsem udělal? Přestal jsem pít. A je mi líp v mnoha směrech. Nechci znít jako puritán, protože to určitě nejsem, ale alkohol je droga a ne každému její byť i jen rekreační popíjení svědčí.

  • Re: alkohol Lara898 14.04.2014 12:08:44

   Včera sa stalo niečo podobné aj môjmu priateľovi 28r., vypil niekoľko pív, keď sme prišli domov, normálne sme zaspali. Na druhý deň ráno mu len mama vravela, že v noci sa dobíjal do spálne rodičov a potom že sa vycikal do kuchyne, do smetného koša. On si na nič nepamätal....

  • Re: alkohol Robin 28.09.2010 23:28:51

   Dneska rano, kdyz jsem prisel domu, tak se mi stalo neco podobneho. Nevim kdy presne jsem vstal po prichodu domu, ale mel jsem asi 6-7 piv, Bydlim v panelaku, sedme patro a vysel jsem z bytu na chdobu, otevrel okno v mezipatre a mocil z okna. pak jsem se vracel k bytu a dvere byly zabouchle, tak jsem chvili sedel na lavicce u bytu a cekal, ze mi nekdo otevre, ani nevim na co jsem cekal. Pak jsem si po nejake dobre rekl, ze asi mi nkdo neotevre, tak jsme zazvonil a otevrela mi mama. Normalne jsem prosel a sel spat. Odpoledne jsem si na to vzpomel, tak se ji ptam jestli jsem nahodou nebyl venku rano a ona, ze jsem byl na chodbe a zvonil, takze docela masakr. Jen nechapu proc jsme sel na ven na chodbu, kdyz jsem prochazel kolem zachodu.

  • Re: alkohol Marci 29.08.2010 15:19:20

   Ahojky přesně tohle se stává i mému příteli taky jsem z toho už zoufalá:-(

   • Re: Re: alkohol Pavel 25.09.2010 13:13:50

    můžu se zeptat jak to pokračuje?Dříve se mi stávaly různé věci(také po požití alkoholu) a dnes večer, divné že den po úplňku, sem močil z okna ve druhém patře. nepamatuju si to, ale jsou na to svědci :-) díky za odpověď.

 • Namesicnost Mikimaus 29.06.2015 20:40:34

  Dobrý den vím o sobe ze jsem namesicna čtu ve článcích ze si to člověk nepamatuje, ale já si některé věci pamatuji.. a sem namesicna dlouho a je mi 27.. Dělám takový věci ze teď se tomu zasmeju ale fakt to není sranda

 • Tynka 13.03.2013 23:19:55

  mam syna je mu pomalu 15 let je namesicnej , chodi mi po byte ale nejvice jde na zachod a misto do zachodu moci vsude o kolo, dneska me to tak dopalilo uz ze jsem ho zbudila , a donutila jsem ho to uklidit, dojdu snim k psychiatrovi protoze neni normalni tohle, ac je to velice nadanej kluk, prijde mi ze tohle normalni neni ,

  • Re: Petr 19.11.2013 11:01:25

   Možná bude stačit, když večer nebude tolik pít.

 • pomoc zuzana 19.09.2013 05:28:37

  Dobry den jak se rika odbornikovi na namesicnost a kde ho hledat?dekuji

 • náměsíčnost náměsíčnost 17.03.2013 14:00:21

  Já jsem také náměsíčná.Je mi 11 let a opakuje se mi to každých osm dní.Poprvé jsem začala hrozně ječet a kopat všude kolem sebe.

 • 2km namesicny psychopat 21.01.2010 02:41:39

  Jednoho dne jsem šel spát a probudil jsem se necelé 2 kilometry od místa kde jsem si lehnul, to už asi není normální že? :D

  • Re: 2km kathariinaa 09.03.2013 19:39:26

   Stalo se mi něco podobného... Byli jsme s přáteli na chatě jednoho z nich. Šla jsem normálně spát a vzbudila jsem se uprostřed noci asi dva kilometry od chaty na zastávce autobusu, na sobě cizí oblečení i boty a pokoušela jsem se stopovat! nevím kam... :-\ Náměsíčná jsem byla jako dítě - Mamka mě jednou chytla až u vchodových dveří nahou, jak jdu na ulici... :-) Pak to v podstatě na skoro 20 let úplně odeznělo (až teda na ten cestovní spánek na chatě). Teď je to ale zase zpátky... :-( Včera v noci jsem se vzbudila, jak mě hrozně zebou nohy a k mému zděšení jsem stála nahá na chodbě v našem paneláku!!! :O Vůbec nevím, kde jsem chodila a co dělala a nejhorší bylo zvonit na přítele, protože klice jsem pochopitelně neměla... Chudák malej... To musel byt šok, když otevřel dveře...

  • Re: 2km Paja 18.10.2010 19:11:23

   No já cestuji dost často už od dětsví po 18 roku mi to přešlo ale po30 je mi 37 to zase začalo.Ale o 2 km dál jsem ještě nebyla ale v že se probudím jinde než jdu spát je snad uplně normál,občas se převlíkám tak že ráno je rozházená celá skříň a já jsem převlečená a ještě místo v ložnici jsem v obýváku probudí mi až zima.Jednou jsem žehlila a jednou jsem uklízela i koupelnu což zase nebylo tak špatné.

 • čo tak chromí alebo vozičkár veronika nika 18.01.2013 21:05:57

  v dospelosti sa to vraj mástratiť.http://zaujimavosti.net/zdravie/chorobopis/choroby-a komplikacie-namesacnost-deti/ lenže čo keď jenámesačný chlap v druhejpuberte... chlap postiridsiatke? a čo ked jedosť tučný a šmatlavý,čiže s amoze zraniť... zaujimalo by ma, čo spravinámesačný človek, ktorýnemá nohu, alebo chodí obarlách.

 • snad je to náměsičnost?? Edina 17.11.2009 22:03:30

  Ahojky,mám 6letého syna,který se jednou za týden,asi po půl hodině co usne vzbudí,je celý zpocený a vždycky chce jít na záchod,tam si sedne a celý se třepe jako zimou,vyčůrá se někdy i vykaká,potom si umeje ruce a jde si zase lehnout.Někdy říká divné věci a třeba i boxuje rukama,ale na cokoli se ho zeptám,tak mi odpoví a normálně semnou komunikuje…nevím jestli s ním mám jít k nějakému psychologovi…je to nepříjemný pocit.....pora­díte??Děkuji E.

  • Re: snad je to náměsičnost?? Zuzana 14.05.2012 12:04:48

   Dobry den
   Mam dceru 8. roku a ta trpi namesicnosti. Vzdy to probihalo celkem v klidu,ze prisla k me posteli a rikala nesmysli. Bylo to vzdy tak jednou az dvakrat do mesice. Ale za posledni mesic je to casteji. Ted v sobotu jsem shodou okolnosti zapomela zamknout byt a dcera v noci odesla k sousedce pod nami. Lekarka me s dcerou poslala na psychologicke vysetreni a zaroven rikala ze se s tim stejne asi neda nic delat. Jsem zvedava co nam povi p. psycholozka. Dcera ma strach usinat aby se ji neco nestalo a ja spatne spim abych ji mohla hlidat.

  • Re: snad je to náměsičnost?? Jakub 04.04.2012 14:39:02

   To si jako myslíš, že když se jde syn v noci vymočit tak je náměsíčný ? ;) Já též v noci občas zajdu na záchod (jako ostatně téměř všichni lidé) a náměsíčný rozhodně nejsem. A když s tebou komunikuje tak náměsíčný být nemůže.

  • Re: snad je to náměsičnost?? Markéta 30.04.2010 10:04:25

   Ahoj Edino,váš příspěvěk je jak o mém synovi,akorát mu jsou 4 roky a třetí noc máme stejné potíže,jsem z toho špatná. Už se to u Vás zlepšilo? Nemáte nějakou radu? M.

   • Re: Re: snad je to náměsičnost?? Edina 14.12.2010 15:05:01

    Ahoj Markéto,
    můj syn to má taky asi od 4 let,přichází to z ničeho nic.Dřív to měl tak jednou za týden,teď to mývá tak jednou za čtvrt roku i dýl.Snažím se aby se před spaním vyčůral,protože jde opravdu na záchod,tam se vyčůrá sem tam něco povídá nebo má strach a pak si s ním jdu lehnout hladím ho až usne a ráno o ničím neví.U doktorky jsem nebyla,ale ptala jsem se známé sestřičky a ta říkala pokud semnou mluví tak se nejedná o žádný záchvat,tak tomu nechávám volnost a když to přijde tak se snažím být v klidu a uklidnit syna.Jinak jsem si říkala,že bych ho natočila na kameru a ukázala to doktorce ať ona sama vidí co se s ním děje.Napište jak se vám daří,s pozdravem Edina

 • smrtka ? brrr 19.02.2012 10:55:42

  pred rokem se mi zdal silenej sen, ze lezu na skolni hřiště (protahuju se tyčema ) a za jsem se hasekla tak kamosi (bylo nas asi 5 a 3 byli ve vnittr ) no a oni mi zalacili bricho na tu tyc a ja na ne kricela co delaj tak sem se doprotahla a najednou sem udelala kotrmelec (kterej jinak neumim) a videla jsem cernobile a vlevo se objevil stul asi 3 lidi (jestli to byli lidi) u nej sedeli a najednou mi nekdo volal na display nic nebylo tak sem to vzala a tam sem uslisela hlas (najednou sem proste vedela ze je to smrtka ) ze rika : ax 5min...a hned pak sem ti tipla tak to nedopovedela a ja se cela spocena vzbudila kmrknu na hodiny - pul noc ja sem se tech 5minut hrozne bala jako maly dite sem se schovala pod deku a udelala si skviru abych videla na hodiny ... a okolo jedny sem se prestala bat tak sem v pul druhy sla spat ....

 • lol 19.02.2012 10:48:54

  kdyz sem byla mala (ted je mi 12) tak sem chodila na aerobic a prej sem se jednou vzbudila a tancovala ho na posteli (takze trapas ) nebo kdyz usnu treba na gauci a nekdo mi rekne di spat tak prej du :) a rano si nic nepamatuju nebo tata se prej vzbudil chvilku pred pulnoci a najednou sem prej na minutu presne o pul noci zapnu TV na plny pecky a na mim nej poradu :D

 • adela 07.12.2011 21:08:48

  dobrý den mohu se zeptat je mi 11 let a sem naměsíčná co mam s tim udělat

 • Náměsíčnost Mirrae 31.01.2010 19:10:50

  Včera byl úplněk, to bude tím.

  Má přítelkyně to má také.

  Včera jsem se díval v TV ma Gangy New Yorku. Přesně v 00:15 má přítelkyně se posadila na postel, trochu zamračená, úplně z ničeho nic. Říkám co je?
  A ona na to, je tady kočka, říkám jaká kočka, a ona že je tady prostě kočka, říkám co to blábolíš.

  Poté byla chvíli potichu, tak zase říkám hele a jaká kočka? A ona, že tu žádná není a že když se jí něco zdá, že je to myš anebo kočka a že když se včera mazlila s Nikim (sousedovic kocour), že se nemám čemu divit.

  Ráno samozřejmě neměla páru, že by se večer probudila, natož aby mlela něco o kočkách.

  Už jsem jí jednou večer takto přistihl, rozsvítila si, stála u komody, otevře šuplík a něco tam štrachá, říkám co hledáš? A ticho. Po chvilce si zase lehla a spala jakoby nic.
  Ráno samozřejmě opět nevěděla, že něco takového dělala.

  Bylo to vtipné do doby, než jsem viděl horor Paranormal Activiti, komu tento horor přišel ubohý, podotýkám, že jsem jej viděl ve 23:00 v Palace Cinemas a každý zvukový efekt byl velmi silný.

  Takže nyní mám z přítelkyně trochu povečerech strach, kdo viděl tento film, jistě ví, o čem mluvím.

  • Re: Náměsíčnost fiiiik 28.10.2011 20:55:55

   co takhle se vzbudit o 300km dal nez jste usnuli?? jsem ridic kamionu..

  • Re: Náměsíčnost Katy 15.10.2010 19:42:46

   Ten film je fake

 • .. Tereza 31.03.2010 15:26:16

  Dobré odpoledne,
  dneska v noci se mi zdálo, že jsem vyndala baterku z mobilního telefonu a začala do ní kousat ... Ráno jsem se probudila a říkala jsem si, co se mi to zase zdálo za blbost... Jenže mobil mi už od rána nefungoval, tak jsem si řekla, zkusim vyndat a zandat baterku a snad to půjde... Jenže když jsem vyndala baterku a podívala se na ní, došlo mi, že to žádný sen nebyl ...
  Tak jsem se chtěla zeptat, náměsíčnost se mi projevila teď podruhé ale začala mi až teď ve skoro 19ti letech .. Myslíte, že bych měla navštívit nějakého odborníka ... Říkala jsem si, jestli to nemůže mít spojitost se stresem z maturity, ale tady čtu o nějakých neurologickým poruchách...
  Děkuji předem za odpověd ...

  • bobi jana petrakova 14.09.2011 20:12:29

   co mi řekl přítel tak je to po třetí,po prve mi rekl že sem čůrala do rohu,já mu říkala co to povídáš,ale pak sem se přesvědčila,po dvou letech se mi to vrátilo,je to ho na mě moc a plaším,seděl pry na křesle a já si sedla na něj,neviděla sem ho a ani bychch ho snad nevnímala kdyby nemluvil,a tyden po té úplnek,sem oddelala kabel od radia,radio dala do kuchyne a malí bobík na sezení dala před televizi, hadala sem se s pritelem ze ja to nebyla,ale kdyz prijdes na to ze si to ty byla,bojim se

 • nechytajte namesacnych chaleema 05.07.2011 23:39:34

  zdravim, myslim ze na tuto temu by sa mala zalozit diskusna stranka aby sme si vymienali viac informacii. mam 22 a som namesacna od detstva. je to uz take sofistikovane ze v namesacnosti dokazem rodinu presvedcit ze som bdela. (vacsinou ma ale odhalia kvoli malickostiam, ktore "nesedia") bolo by toho vela, len jedno vam chcem odkazat: NECHYTAJTE NASILU NAMESACNYCH. z mojej skusenosti pomoze jemny dotyk a slovna komunikacia, ale nie pevne zovretie v naruci - tym sa vyvolala obrovska histeria a desivy stav pre vsetkych. vela stastia!

  • Re: nechytajte namesacnych stranka 11.07.2011 21:14:30

   dobre rady:http://www.namesacnost.estranky.sk/

 • Šárka 20.05.2011 19:28:50

  Ahoj, mám takovej problém. Jsem náměsíčná už od mala. Dřív jsem chodívala jen občas a doufala, že to časem přejde, ale poslední půl rok, je to zhruba každou noc (je mi 23 let). Můj přítel už nerozezná, jestli jsem vzhůru nebo jestli jsem náměsíčná. Můžete mi někdo poradit co s tím nebo jakého doktora navštívit?

 • Jsem náměsíčná? Zuzka 24.04.2010 11:13:46

  Ráno jsem se probudila a venku na ulici ležela moje bota,nikdo z nás ji tam nedal. Jsem náměsíčná? je mi 12..

  • Re: Jsem náměsíčná? Jakub Novák 06.05.2011 07:04:09

   ano jsi :) měla by jsis dávat pozor aby nemohla ven na ulici aby bylo zamknuto a klíče třeba k rodičům.Pak už ej to velice nebezpečné měl jsme stejne problemy ted jeste mam ale jenom banálná jako trba ze schodim kytku a jdu sil lehnout :D

 • taky jsem byla jednou náměsíčná Markéta 14.03.2011 20:37:03

  nedávno jsem se probudila ve dveřích na balkon zrovna ve chvíli, kdy jsem někomu říkala, že už teda může dovnitř. vůbec jsem nechápala co se děje, tak jsem si šla lehnout. jenže v pokoji byl neuvěřitelnej nepořádek, tak jsem to musela uklízet. dokonce jsem měla obrovskej uzel na peřině. fakt by mě zajímalo, co jsem dělala :D
  nestalo se mi to poprvé. jednou jsem vyndala všechno jídlo z lednice a jindy jsem si napsala pár řádků do deníku... byly to úplný nesmysly, ale dost jsem se divila :D

  • Re: taky jsem byla jednou náměsíčná Jakub Novák 06.05.2011 07:00:06

   :D tak to já jse se probudil vedle v místnosti v jine posteli rodicu :D csechny periny na zemi a monje fotka byla na zemi kdyz sem sel do pomke tak tam vsechno svetlo svitilo.....docela me to viděsilo :/ :D

 • lola 23.03.2011 09:42:32

  ma namesičnost vubec neco společneho s měsicem?

 • tara 12.03.2011 00:55:33

  dobrý den,mám malý problém a nevím jestli jde zrovna o náměsíčnost ale co chodím se svým novým přítelem(jsme spolu čtyři měsíce,před třemi měsíci jsem si našla novou práci) říká mi že v noci mluvím,zpívám,často si sedám s tím,že jdu do práce a že nebo že někomu nabízím zboží. nevím jestli jsem to dělala dřív a nevím proč to dělám teť ale přítel říká že mu trvá čím dál dýl mě dostat ze sedu zpět na polštář. nevím co s tím mám dělat a jestli vůbec,odezní to samo?

 • náměsíčnost veronika 11.11.2010 14:39:04

  ahojky.začala jsem byt nám. asi j jedenácti.stale to přetrvává a zhoršuje se to.např.házím po mem bratru bačkory nebo přiběhnu k rodičum do pokoje a začnu na ně křičet kde je muj bracha přesto ze lezi v posteli-samozřeme my rodice se strasne lekli.nwm co delat.az pujdu k doktorce tak ji to řeknu.

  • Re: náměsíčnost vv 11.11.2010 20:21:03

   a jeste jdnou jsem se zbudila na zemi,sla jsem si tedy lehnout ale najednou tam nebyla perina by la porad ne ty zemi.vubec nwm ze bych neo takoveho delala jako ze bych si lehle na zem .mam docela strach.

 • Pracuji ve spánku Monika 09.11.2010 15:41:26

  Jsem studentka, ale kromě toho pracuji v jednom a baru a také kavárně. Přítel byl už několikrát svědkem toho, že se v noci posadím na posteli, vypleštím oči a chci po něm např. účtenky, ptám se ho, jestli má ještě nějaké objednávky, minulou noc jsem dokonce vstala a hledala v úložném prostoru postele čerstvé pomeranče a opět jsem s ním mluvila. Nakonec mě přesvědčil o tom, že tam žádné nejsou a mám se na to vykašlat. Po tom všem si nakonec zase lehnu, ráno se probudím a nic si nepamatuju.

 • Náměsíčnost Naty 15.10.2010 19:36:30

  Moje 13-ti letá kamarádka je občas prý náměsíčná. Někdy si to prý nepamatuje a vždycky když si to pamatuje tak se prý něco stane(zlého a né jí) třeba den na to co byla náměsíčná a pamatovala si to tak jí umřel pra strýc atd.. možná že je to jen shoda náhod ale.... A je z toho docela neštěstná a bojí se aby si třeba neublížila., proto že si jí jednou stalo že byla náměsíčná(vyprávěla jí to její mamka) a nějak zakopla a měla zraněnou ruku a když se z náměsíčnosti probudila nic si nepamatovala a vylekala se že má ruku od krve. A nebo i někdy křičí ze spaní. Co má dělat?

 • Náměsíčnost Marek 30.08.2010 01:30:16

  Je mi 16 a jsem náměsíčný, Rodiče říkají že vždycky jdu do obýváku rozsvítim a stěžuju si nadávám jim. Ne není to vtip.

 • náměsíčnost nicol 10.08.2010 18:35:05

  Teď je mi 13 let. Jako malá (asi tak šest let) jsem chodila po bytě a rodiče museli dát na dveře řetízek, abych nespadla ze schodů.
  Ve 13 letech jsem chodila už 2x. Jednou jsem šla kolem babičky až do chodby a rozsvítila všechna světla. To babičku probudilo a šla se kouknout. Já jsem stála mezi dveřmi a koukala na dvůr už probuzená. Asi tím čerstvým vzduchem. Něco jsem na dvoře chtěla, ale jak jsem se probudila, zapoměla jsem. Babička mi řekla ať jdu spát. Stavila jsem se na záchodě a potom jsem zase usla. Nepamatuji si, že bych šla do postele.
  Podruhé jsem byla doma, vstala jsem a šla ze schodů dolů. Máma se vzbudila, jak jsem otevírala dveře a řekla ať jdu spát. Něco jsem zamumlala a šla si lehnout k rodičům. Ráno jsem se probudila a nechápala, co u nich dělám, tak mi to řekli.
  A ještě jednou. Spala jsem u babičky a prý jsem mluvila ze spaní. Říkala jsem: Mám zavřít ty dveře? Yuhúúú, mám zavřít ty dveře?! Babička řekla ať je zavřu, tak jsem řekla, že jo a spal jsem dál.
  Nechci být náměsíčná.

 • namesicnost Filip 02.08.2010 13:30:51

  dneksa v noci jsem si kolem 1 hodiny odmekl dvere a sel pred vchod ..Mama me dostihla a zjistila ze klecim pred vchodem a jim travu:)...muj pocit je ze jsem to vse vnimal a pamatuji se nato jak sem odesel a jedl tu travu..ale nechapu proic jsem z bytu sel pryc kdyz jsem byl docela pri vedomi...a netahlo me to zpet do postele neboli domu...nevim nechapu....

 • náměsíčnost simon 07.07.2010 00:13:53

  Má manželka je taky náměsíčná, pamatuju si, jak jsem se jednou v noci vzbudil a videl ji procházet se po pokoji, najednou začala otvírat okno ( byla tehdy zima), proto říkám, co děláš? Má manželka odvětila: "nic spi, jen jdu na záchod" říkám, ale to je okno!! má manželka se naklonila z okna a řekla: jo, aha.... Zavřela okno a šla spát bez dalšího slova. Doted mě děsí myšlenka, co by se stalo, kdybych se tehdy neprobudil, nebydlime zrovna v přízemí. Od té doby se nic podobného naštěstí neopakovalo (jen chozeni po pokoji) a doufám, že ani opakovat nebude.

 • náměsičnost.. Marek 05.05.2010 19:20:53

  dneska jsem byl asi náměsíčný...vstal jsem ,,prý" v 12:30 a šel jsem ke dveřím a odemkl jsem si a vyšel jsem ven a začal jsem zvonit na náš zvonek...taťka přiběhl a ja jsem byl upně mimo,něco jsem mu tam říkal,protože zvoněním jsem se už trochu vzpamatoval...je mi 13 let.

 • :-) míša 17.03.2010 19:38:29

  Přítel nikdy nebyl náměsíčný a minulý týden v noci sundal hodiny ze zdi a obmotal je toaletním papírem a zase je pověsil:-) fakt jsem se ráno lekla....nic s nepamatuje..bojím se, že toho bude víc...jak to řešit?

 • problém Růžena 11.03.2010 07:14:50

  DObrý den měla jsem menší problém když jsem byla náměsíčná otec na mě zařval a já se začla klepat kde kdo mi tvrdi že je to epileptický záchvat a já dooprvady nevím čemu věřit.....
  Můžete mi někdo pomoci??

  • Re: problém Dana 17.03.2010 13:53:19

   toho bych nebala. v namesicnosti clovek obcas proste reaguje "divne". hlavne otci a vsem osobam, ktere s vami budou pres noc, sdelte, at vas v zadnem pripade nezkousi budit. neni to dobre, vetsina namesicnych si jde po chvili lehnout zpet do postele, je dobre je jen pozorovat a davat bacha, aby si treba neco neudelali. ale probouzeni je nebezpecne, a tim krikem vas budil, clovek je pak zmateny, ve velkem stresu, nevi, co se s nim deje, kde je, proc se na nej krici, proto mozna ta reakce klepanim se a to vas ani nemusel uplne vzbudit...

 • ?? petr 08.12.2009 11:11:48

  je teoreticky mozne aby namesicna osoba mluvila bezcilne na druhou osobu ktera nespi popr. reagovala na jeji otazky?

  • Re: ?? Dana 17.03.2010 13:48:33

   Ja jsem namesicna od detstvi a mluvim na druhe osoby. Vetsinou naproste kraviny, nesmyslne. Ale treba jednoujsem se pry hrabala v kabelce a kdyz se me zeptali co tam hledam, tak jsem odpovedela kabely... takze reakce urcite byla, akorat malicko spatna :-))) takze od namesicneho radeji ty odpovedi a vubec jakoukoli komunikaci neberte vazne.

 • náměsíčnost míša 07.07.2009 13:50:01

  Je mi 10 a jsem náměsíčná.Stává se mi to nejvíc v létě když je Úplněk a vždy pochoduji jenom po bytu.Vždy o Úplnku vstanu a pochoduji po bytě.Chodím po bytě ale skoro nikdy nic nedělám jenom chodím dokola.Jednou v noci sem se vzbudila a začalo mi bzučet v uchu zbutila sem se chodila sem a chvilku sem šla spat do jiné postele po 5 minutách sem vstala šla sem dolů a chodila sem v kuchini přelila sem do láhve štávu ale nic sem nevipila jen sem nechala láhev u postele.Nemůžu zapomenout jak sem jednou spala u kámošky , usnuli sme a asi ve 4 ráno jsme vstaly a chodili jsme po jejím bytě OBĚ 2. Vstaly jsme ráno na gauči.celou snídani jsme si o tom vykládaly a druhou noc co jsem u ní spala taky ZNOVU JSME SE PROCHÁZELY ale vstaly jsme ve stejné postely.Pře devčírem sem taky chodila po bytě . a chtěla sem se zeptat,když je někdo náměsíčnej a chodí po bytě , Ví že tu noc byl náměsíčnej?

  • Re: náměsíčnost Růžena 11.03.2010 07:17:52

   mě se to taky stalo byly jsme s kámoškou na výletě a kamarádka soňa nám vyprávěl jak jsme vstaly spolu a šli spolu a ní na wc a povídaly si přes dveře ale my si nic nepamatovaly :O

 • Náměsíčná Hanka 31.01.2010 10:00:23

  Babička mi říkala že vždycky si ve spaní sednu nebo stoupnu a začnu mluvit.

  A včera jak jsem spala u babičky tak jsem šla poslední spát a normálně jsem šla do postele a babička i ostatní už dávno spali. Ráno jsem se vzbudila a přemýšlela, že jse mi zdálo že jak jsem šla ten večer do postele tak že jsem ve dveřích potkala babičku ale to jsem si myslela že se mi to zdálo.

  Potom mi ale babička říkala, že prý kolem půl druhé v noci jsem vykřikla, že ju to vzbudilo a že jsem prý šla do obýváku, ona pak se šla na mně podívat že jsem chodila po obýváku, pak že jsem šla spátka k ložnici a že jak ona stála ve dvěřích tak jsem se jí prý lekla (to bylo asi to jak jsem si myslela že se mi to zdálo) a že se mně zeptala co tady dělám a že jsem jí řekla že jsem šla něco zkontrolovat a pak jsem prý šla do postele a spala dál.

  Nemůže to být tím že byl úplněk?

  Hanka. 12 let

  • Re: Náměsíčná simča 10 let 25.02.2010 21:18:10

   Možná jo, mně se to už taky stalo na táboře jsem prostě v noci vyšla z chatky a podívala se na úplněk, pak jsem byla úplně dezorientovaná a chodila jsem sem a tam dokonce jsem vzbudila kamarádky z chatky ařekla jsem jim že venku jsou zombie.

 • náměsíčnost Lukas 29.01.2010 13:29:50

  Ja jsem byl naposlet namesicny asi pred 3 roky to mi bylo 17 a to jsem byl na intru a dobre jsem vydesil spolubydliciho chudak prej sem po nem chtel sluchatka a pred tim jsem se prej parkrat prosel po pokoji :D

 • Hledám pomoc Michaela 26.01.2010 15:58:51

  Je mi 25 a jsem náměsíčná. Vadí mi to hlavně kvůli manželovi. Protože špatně spí a já ho vždycky vzbudím. Většinou chodím po ložnici a něco vykládám. Občas udělám přednášku na odborné téma, jindy na něj mluvím neznámým jazykem. Tohle je ještě úsměvné, co je horší, že ho občas fyzicky napadnu. Prý jsem párkrát vyskočila, začala jsem něco křičet a mlátit ho. V poslední době zase prý hraju fotbal. Vykřikuju něco jako Sparta do toho.. a vykopávám.. bohužel to odnáší manžel - má ode mne modřiny. Kdyby se to stávalo občas, ale takhle prý vyvádím skoro každou noc..

 • divné :) Esetka 20.01.2010 22:48:07

  Mě to začlo už jako dítěti (i když jsem si to uvědomila až teď). Nejdřívě jsem vzala židli z pokojíku a donesla ji do obýváku, potom jsem měla nutkání navléknout bratrovi ponožky-tak jsem šla do skříně, vyndala ponožky, hodila je na postel a šla spát. Jednou zase jsem chtěla najít nějaké cédéčko....a bratr mi furt říkal-co hledáš a já že potřebuju cédéčko a at jdu spát a já že ne že potřebuju najít to cédéčko at se nebojím, že vnímám:-D (jasně) a lehla jsem si. A ted v noci jsem zase něco čachrovala s mobilem..odnesla ho do kuchyně pak jsem se pro něho vrátila protože jsem si uvědomila že tam mám budík. Vždycky se ráno probudím a nechápu proč jsem to dělala. Nevím jak je to normálně ale já si to pamatuju....a myslím že se to za náměsíčnost považovat dá, protože zcela určitě nad sebou nemám kontrolu...

  • Re: divné :) Esetka 20.01.2010 22:49:02

   omlouvám se za chyby v textu :-))

 • náměsíčnost monika 16.01.2010 20:03:18

  Mému synovi je 15 let. Na chatě se stává, že se v noci vzbudí otevře okno, vyleze ven s tím, že jde na záchod. Potom vleze spátky, okno zavře a spí dá. Doteď to šlo bylo to v přézemí ale přistavěli jsme první patro a to už jsou 4 metry. při každém šustnuté jsem vzhůru. Doufám že už se to stávat nebude.

 • náměsíčnost šárka 09.01.2010 17:47:41

  Je mi 14 a jsem náměsíčná už od mala. Před dvoumi rokami (když jsem si při náměsíčnosti pádem z postele zlomila ruku)jsem přestala být námsíčná, ale před půl rokem to znovu začalo. Začínám se bát. Je to ještě pořád normální?

 • Náměsíčnost Náměsíčnost 06.11.2009 16:40:01

  Ahoj je mi 12 já prý zase chodim z postele a když pak na mě někdo promluví abych si šel lehnout tak si lehnu. Když mi bylo 5 tak se mi zdálo že jsem byl u stromu na záchodě a brečel jsem a ráno jsem zjistil že jsem se vymočil pod umyvadlo a smál se přitom.Jinak jsem taky asi před rokem trpěl často nespavosí zvlášť při úplňku… Jinak mam strach,dřív se mi zdávalo že odněkud skáču a buď lítám nebo ne,A teď když bydlim ve výšce cca 3–6 m nad zemí… A taky máme v kuchiny na pásovým magnetu nože…

 • odborník Léňa 20.10.2009 21:27:39

  Trpívá tím mé dítko a už se dlouho chystáme k nějakému odborníkovi. Má to vůbec smysl?

 • Náměsíčnost Boušková 20.10.2009 09:58:13

  Zabývám se věštbami… psaním knih… Při mé práci se setkávam i s těmito náměsíčnými lidmi. Jestliže jde o děti, domnívám se, že je to především hormonální změnou na kterou působí, nádherný Měsíc, krerýje především v úplňku. Tak, jako na vše. Větší výskyt nervozity, rozmnožení různých brouků, nemocí, na veškeré úrody, ale také na moře… Tato síla „Měsíce,“ pak tak zvaně chytá i lidé.

 • náměsíčnost Lucka 03.07.2009 09:09:37

  je mi osmnact let,bydlim s kamaradama a porad se dozvydam co sem vecer delala a ja si to ubec nepamatuju…dokonce sem soulozila a nic nevedela…

  • Re: náměsíčnost meistner 24.09.2009 19:59:50

   čao ja jsem taky naměsíčny a už mě to sere. Bydlim na koleji se spolubydlicim a skoro každe rano mi řika že jsem mluvil ze spani a že jsem chodil po pokoji a tak dale vubec nevim co mam udelat abych se toho zbavil mam z toho celkem strach. Ptala ses někde co s Tim ?

 • náměsíčnost Vítek 13.09.2009 20:55:34

  Ahoj, v noci na dnešek jsem v náměsíčnosti spustil PC a asi po minutě zas vypnul, vytáhl rádio ze zásuvky a dal peřinu do skříně. Když jsem řekl mámě, kde jsem jí po probuzení našel, tak jí to docela pobavilo. Mě už to tak vtipný nepřišlo (kousek od mého pokoje máme schody).

 • Call 16.08.2009 08:57:33

  Včera jsme přijela z tábora, kde jsme zjistila od instruktorů, že jsem náměsíčná, prej jsme si v noci vzala šampon, mýdlo a osušku a šla se vykoupat do potoka, šla jsem po ohništi, kde si mě všimli, prakticky jsem se mohla utopit, doma jsme se předtím taky někdy probudila a měla jinak spřeházené věci nebo zaplý počítač, ale nikdy jsme si nemyslela, že jsme náměsíčná, tak nevim…

 • ahoj štěpka 05.08.2009 11:19:43

  ahoj jsem namesicna a je mi 15 jednou sem pry vysla az ven pred barak a od ty doby z toho mam strach..a hlavne ani kdyz se rano vzbudim tak nevim o tom ze sem neco delala.. je to strasne…

 • Ja a namsicnost BB Scary 03.08.2009 10:06:40

  Ahoj vseci. Je mi uz 20 a jsem jeste furt namesicny a ted nedavno jsem vzal detskou vanku olnou pradla a odnesl jsem ji do kuchyne na stul nebo vstanu a zcnu si normalne povidat s lidma okolo. A od kamose sestra pry upekla babovku a rano o nicem nevedela. Mne se casto zda o tom ze skacu z okna nebo lezu po oknech dolu a ja bydlim v 5. patre tak mam nekdy celkem strach.

 • náměsíčnost andrea 31.03.2009 13:22:52

  Mé dceři je 12 let,námesičná je přibližně tři roky. Minulý týden ze soboty na neděli dokonce spadla ošklivě ze schodů a zlomila si destičku na páteři, Teď musí ležet,má krunýř a je to na dlouhou léčbu. Poradí mi prosím někdo,jak to léčit? Za každou odpověď predem moc děkuji

  • Re: náměsíčnost Markéta 14.04.2009 11:31:22

   Dnešní nos pro mě byla hodně zvláštní.Mé dceři je 6 let a už delší dobu pozoruji,že možná opravdu je náměsíčná.Něko­likrát se stalo,že se prošla po domě,vyslékala si oblečení,nebo šla rovnou do lednice.Dnes jsem ji večer slyšela plakat a našla ji na chodbě kde stála něco mumlala a v jejím pokojíčku bylo otevřené okno do kořán.Musela to otevřít ona nikdo jiný tam nebyl.Hodně mě to vyděsilo a doufám,že to bylo naposled.

   • Re: Re: náměsíčnost míša 07.07.2009 14:03:34

    Mě se stává to samí!!!!

  • Re: náměsíčnost míša 07.07.2009 14:02:28

   je mi 10 a mám tu náměsíčnost viléčit ale nejde mi to :-( .

 • Náměsíčnost Klaudie 11.05.2009 19:31:02

  Je mi 11 let a asi sem naměsíčník a to se mi stalo poprvé dívala sem se i na to kdy bude další uplněk a byl tehdy kdy se mi to stalo.Může se mi to vrátit????????

  • Re: Náměsíčnost míša 07.07.2009 13:57:45

   asi ano Klaudie já sem to měla když mi bylo tak 7 a ted je mi 10 a vrátilo se mi to.

 • Náměsíčnost Marky 30.06.2009 21:58:38

  Je mi 12 let a jsem taky náměsíčník. Připadá mi ale podivné, že se mi to vždycky stane když je Nov, Úplněk nebo přesně polovina měsíce. Nedávno jsem vstala z postele, bez nahmatání otevřela dveře, šla do kuchyně a tam si udělala " šťávu" ( šťáva Jupí + voda ) do té lahve od šťávy, jenom se trošičku napila a pak tam asi 15 minut jen tak postávala. Pak jsem si došla na WC, umyla ruce a šla si lehnout.
  Taky se mi stalo, že ( mi bylo asi 9 let ) jsme byli s bratrancema na chatě a spali jsme v jednom pokoji ( kluci – 2 bráchové spali na manželský posteli; a já a mladší sestra každá zvlášť na posteli ) a já se ráno probudila u toho kluka vedle v posteli a vůbec VŮBEC o tom nevím!!!!!!!!!!!! Je to fakt podivný

  • Re: Náměsíčnost míša 07.07.2009 13:55:32

   marky,co to je stou štávou to nák námesíčníky táhne já totiž taky dělala vnoci štávu . : -)hahaha

 • náměsíčnost míša 07.07.2009 13:49:25

  Je mi 10 a jsem náměsíčná.Stává se mi to nejvíc v létě když je Úplněk a vždy pochoduji jenom po bytu.Vždy o Úplnku vstanu a pochoduji po bytě.Chodím po bytě ale skoro nikdy nic nedělám jenom chodím dokola.Jednou v noci sem se vzbudila a začalo mi bzučet v uchu zbutila sem se chodila sem a chvilku sem šla spat do jiné postele po 5 minutách sem vstala šla sem dolů a chodila sem v kuchini přelila sem do láhve štávu ale nic sem nevipila jen sem nechala láhev u postele.Nemůžu zapomenout jak sem jednou spala u kámošky , usnuli sme a asi ve 4 ráno jsme vstaly a chodili jsme po jejím bytě OBĚ 2. Vstaly jsme ráno na gauči.celou snídani jsme si o tom vykládaly a druhou noc co jsem u ní spala taky ZNOVU JSME SE PROCHÁZELY ale vstaly jsme ve stejné postely.Pře devčírem sem taky chodila po bytě . a chtěla sem se zeptat,když je někdo náměsíčnej a chodí po bytě , Ví o tom?Já sem totiž jeden den

 • Namesicnost kamarada Melissa 09.06.2009 18:19:47

  Muj kamarad mi nedavno rekl , ze je namesicny … je to desive … rikal mi ze treba v noci si jde vycisiti zuby nebo lusti krizovky …nic s nemapatuje …toto je jen z vypraveni jeho rodicu … ve stavu namesicnosti mel vyboulene oci … je to desive a neprijemny pocit ..

 • Náměsíčnost štěpán vodička 31.05.2009 22:50:40

  Pamatuji se útržky, které jsem považoval za sen: jako asi desetileté dítě jsem sedával v pokoji na koberci a díval se směrem k oknu, nedávno mi rodiče řekli, že mě tak jednou přistihli.. Před dvěmi lety jsem odešel z maturitního večírku, který se konal nedaleko našeho domu, cestou mě potkali procházející se kamarádi a ptali se mě, proč chcvi jít domů, řekl jsem, že jdu otci vrátit klíčky od auta, když jsem došel domů, začal jsem se s rodiči, sedícími v noci u tv bavit anglicky, poté jsem se otočil, vyšel před dům, zastavil se a vzbudil, protože od této chvílie si teprve vše pamatuji. Minulý měsíc jsem se vzbudil u sestry v pokoji, přitom spát jsem šel do své postele! Docela mě to děsí a zvláštní je fakt, že jsem náměsíčný vždy, když požiji nějaký alkohol, a to nemyslím velké množství… Je v tom nějaká souvislost? díky za každou radu

 • Náměsíčnost Pavel 28.05.2009 21:05:30

  jen jednou… víckrát ne.

 • Náměsíčnost Petr 28.05.2009 20:59:19

  Má dcera je také náměsíčná.Je jí 10 let.Jednou večer vstala z postele,vzala dva přívěšky ve tvaru bot a snažila se je uklidit do botníku…Když jsem se jí zeptal co dělá,odpověděla,že uklízí boty.Nejdřív mi to přišlo směšný,ale pak jsem si uvědomil,že mohla dělat uplně něco jiného.V klidu jsem jí doprovodil do postele a počkal až usne…JE TO DIVNÝ.....

 • Náměsíčnost Helča 15.05.2009 21:26:28

  Dnes v noci jsem vstala, šla do koupelny, dala své sestře do ruky obrázek a řekla jí : „Na, tady máš, dobrou.“ :D Vůbec si na to nepamatuju.. a je to děsivé..:) Můj bratr i sestra taky bývali náměsíční.. můj bratr se snažil po plotě vyšplhat na balkon.. a sestra chodila po bytě a dávala všem svou peřinu.. :)

 • náměsíčnost Gábina 09.05.2009 21:01:42

  Naší dceři je 8 let. Čas od času míváme také zvláštní noci. Poslední dobou častěji. Jednou jsme jí slyšeli v noci brečet v pokojíku, našli jsme jí mírně zmatenou postel rozrochňaná na zemi se válely zabahněné gumovky. úplně mě to vystrašilo, že jsem nemohla usnout. Jindy zas v noci šla do garáže a připutala se v autě do autosedačky. Pak se asi probudila zimou a začala zase brečet. Včera také vstala asi hodinu po usnutí a bloumala bytem nebyla k probuzení a říkala nesmysly. Bojím se aby v noci někam neodešla, začali jsme schovávat klíče. Jak čtu ty příspěvky, tak vidím, že to zas tak neobvyklé není.

 • náměsíčnost naruto 05.05.2009 19:52:56

  je mi teprv 13 a už sem také 2× zažil náměsíčnost.po­prvé:večer se mi chtělo nazáchod ale nešel sem a táta mi ráno říkal co se dělo,prý sem chodil po ložnici a brblal sem ,,už du,už du…,, a pa ksem se vrátil do pokoje do postele,a 2. se mi to stalo před dvouma dnama a to sem šel večer normálně spát do mé postele a ráno mi začne zvonit budík a já su zvyklí ho vypnout,otevřu oči a su v bráchově posteli(on zatím semnou nespí v pokoji)no to byla taková podivnost. je to sranda si o tom např povídat ve訚kole ale je to nebezpečny

 • náměsíčnost náměsíčnost 21.04.2009 20:04:39

  Mě se například náměsíčnost objevila poprvé v patnácti a mám ji doteď. V noci přítele děsím hlavně tím, že sedím na posteli ukazuju někam prstem a nerušeně si s někým povídám. Také jsem si několikrát odnesla peřinu do vany a probudila se zimou. Nebo jsem se probudila, když jsem ve spodním prádle držela v ruce nezapálenou cigaretu na balkoně. Také často většinou něco nebo někoho hledám, rozsvítím všude v domě, a každého budim, aby mi vysvětlil,kde je, a pak se strašně rozčiluju, že neví o co jde… Nikdy si to nepamatuju…jen ostatní děsim.. :-D

 • Náměsičnost Tomáš Klein 12.04.2009 10:26:26

  Zrovna dnes v 2h ráno jsem se zbudil v obýváku a přitom jsem šel spát do postele v pokojíku v 10h večer minulého dne. Jindy jsem si chtěl lehnout k sourozenci. To se s tím nedá udělat víc jak např. ta meditace?

 • náměsíčnost Alena 02.03.2009 19:59:43

  zkušenosti mám poměrně bohaté – od těch běžných až po trochu netradiční: bloudila jsem po bytě, místo na toaletu lezla do vany, probudila se na koberci, ráno na sobě měla dvoje spodní prádlo a jednou mě dokonce táta přistihl, jak v šuplíku s kancelářskými potřebami hledám kalhoty pro našeho králíka!

 • náměsíčnost terka 26.02.2009 20:25:34

  Mé dceři je7let,a už aspoň 5krát jsme ji chytili při náměsíčnosti.Jednou vstala,šla jakoby na záchod,ale přitom šla do skříně,snažila se tam za každou cenu dostat,nebo šla konat potřebu na kobereček do koupelny,ale zavčasu jsem ji chytla,dala na záchod,ale druhý den si opravdu nikdy nic nepamatuje.Prostě sundá kalhoty někde v domění,že je na záchodě.Je to k smíchu,ale zároveň si říkám,co kdyby otevřela hlavní dveře a odešla nevím kam.Myslím,že je to i nebespečné.

 • náměsíčnost Eva 24.02.2009 16:41:21

  Odnesla jsem si peřinu k botniku,ptala jsem se mamky a pritom jsem koukala do stropu jednou jsem si zacala ve spanku oblikat kalhoty..

Přidat příspěvek k tématu ???

* Povinné pole

Náměsíčnost patří do témat

Adresář

Diskutujte na téma Náměsíčnost

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku